Biuro karier
Rekrutacja
Kontakt
Wyższa Szkoła Promocji


Logowanie studentów
Użytkownik
Hasło
 

Patroni


           Fraszka na dziœ:
          


Polska Agencja Prasowa

 

W poniedziałek, 14 marca, miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu "rozmowy z ludźmi z branży". Gościem wieczoru była Polska Agencja Prasowa, którą reprezentowali: zastępca redaktora naczelnego – pan Jacek Safuta oraz pan Andrzej Zieliński, dziennikarz działu zagranicznego.

Późna pora lub obowiązkowe zajęcia odbywające się w tym samym czasie najprawdopodobniej uniemożliwiły większości studentów pojawienie się tego dnia na zebraniu z przedstawicielami PAP, jednak garstka najwytrwalszych, młodych amatorów sztuki dziennikarskiej, której udało się dotrzeć bez problemów, miała możliwość osobiście porozmawiać z doświadczonymi dziennikarzami, zadać im pytania lub poprosić o radę.

Jako że celem naszych spotkań, zainaugurowanych na początku tego roku, jest przybliżenie studentom specyfiki środowiska, w jakim przyjdzie im pracować po pomyślnym ukończeniu uczelni, zebranie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji Polskiej Agencji Prasowej, wraz z jej historią oraz obecną działalnością. Studenci mogli wysłuchać, jak wygląda praca w agencji, jak również zapoznać się z kodeksem etyki dziennikarskiej PAP-u. Następnie każdy z zaproszonych panów opowiadał o swoich doświadczeniach zawodowych, związanych z nimi przygodami, miejscami śmiesznymi, innym razem ujawniającymi ciężar pracy dziennikarskiej.

Goście przybliżyli nam również zwykły dzień w agencji i opowiedzieli jak przebiega praca korespondenta zagranicznego (pan Jacek Sufuta spędził 13 lat jako korespondent w Brukseli, natomiast pan Andrzej Zieliński 5 lat w Japonii).

Pasja oraz entuzjazm, z jakim historie z życia zawodowego były opowiadane, wpłynęły na niezwykle ciepłą atmosferę spotkania oraz ilość pytań zadawanych przez studentów. Konsekwencją tego stało się przedłużenie spotkania do tego stopnia, że sam prowadzący, prorektor Artur Orzech, był zmuszony opuścić salę. Nie zniechęciło to jednak reszty obecnych do kontynuacji, a rolę prowadzącego przejęła Marzena Pachucka, organizatorka całego spotkania. Około godziny 21-ej dyskusja dobiegła końca, a zakończyło ją jak zwykle wręczenie statuetek przybyłym gościom. Podsumowując pan Andrzej Zieliński powtórzył po raz kolejny dobrą radę, która obecnym na pewno zapadła w pamięć, a ponieważ skierowana była do wszystkich studentów, przekazujemy ją dalej, a mówiła ona o tym, aby uczyć się języków obcych, bo "bez tego się nie da".

Tak więc, kochani, póki co zapraszamy wszystkich do wertowania słowników, a już za miesiąc na kolejne spotkanie z cyklu "rozmowy z ludźmi z branży".