Biuro karier
Rekrutacja
Kontakt
Wyższa Szkoła Promocji


Logowanie studentów
Użytkownik
Hasło
 

Patroni


           Fraszka na dziś:
          


Nowa wylęgarnia polskiego kabaretu

 

Potęga Zielonej Góry czy Krakowa jako centrum powstawania polskiej my¶li kabaretowej już nieco osłabła. Inne miasta maj± aspiracje i potencjał twórców, aby walczyć o miano wylęgarni polskiego kabaretu. Wrocław, Lidzbark Warmiński i Malbork. Kabarety z tych miast już 6 kwietnia stan± do walki o nagrody i prestiż zwycięzców Kabaretowych Mistrzostw ¦wiata.

W cyklu Kabaretowe Mistrzostwa ¦wiata w każdy pierwszy poniedziałek miesi±ca będ± rywalizować po trzy kabarety nieprofesjonalne, które maj± co¶ do powiedzenia i chc± się promować. W finale, podczas całonocnego widowiska kabaretowego, z 5 uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca. Organizatorem Kabaretowych Mistrzostw ¦wiata jest Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie. Zwycięski kabaret, oprócz nagrody pieniężnej, może liczyć na profesjonaln± kampanię reklamow± w mediach patronackich imprezy. Zwycięzcę wybierze publiczno¶ć.

Podczas przed ostatniej imprezy w tym cyklu, w poniedziałek 6 kwietnia o godz. 19.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie zaprezentuj± się Kabaret Chyba, Kabaret Stand up Comedy i Kabaret Bez Szans. Bilety w cenie 10 złotych (do nabycia przed występem) upoważniaj± do głosowania na najlepszy kabaret.

Kabaret Chyba

Kabaret powstał w 2007 roku. Brał udział w przegl±dach kabaretowych takich jak PKS w Warszawie, Mulatka w Ełku, Wrocek we Wrocławiu. Zaj±ł pierwsze miejsce w przegl±dzie regionalnym do 38 FAMY. Dostał nagrodę za najlepszy skecz w konkursie dziennym zorganizowanym przez radiow± Trójkę. Jest tegorocznym finalista PAKI.

Na koncie ma 2 programy. W skład kabaretu wchodzi trzech facetów i jedna babeczka.

Kabaret Stand up Comedy

Kacper Ruciński jest młodym i nieznanym artyst± uprawiaj±cym Stand up Comedy. Ma nadzieje ze występ w Kabaretowych Mistrzostwach ¦wiata przybliży go do spełnienia jego marzeń. My mamy nadzieję, że nasza publiczno¶ć mu w tym pomoże.

Kabaret Bes Szans

Cech± charakterystyczn± kabaretu Bes Szans jest doskonałe spojrzenie w krzywym zwierciadle na otaczaj±c± nas rzeczywisto¶ć. Przemy¶lane skecze, i ¶wietna zabawa wykonawców z publiczno¶ci± stwarzaj± niepowtarzalny klimat podczas występów. Oni naprawdę bawi± się w kabaret. To widać, słychać i czuć. Czy s± bez szans? Dowiemy się podczas koncertu Kabaretowych Mistrzostw ¦wiata.

Kto? Kabarety Chyba, Stand up Comedy, Bes Szans

Co? Kabaretowe Mistrzostwa ¦wiata

Gdzie? MCKiS, Warszawa, ul. Elektoralna 12

Kiedy? Poniedziałek, 6 kwietnia 2009 roku, g. 19.00