Biuro karier
Rekrutacja
Kontakt
Wyższa Szkoła Promocji


Logowanie studentów
Użytkownik
Hasło
 

Patroni


           Fraszka na dziœ:
          


Kabaretowe Mistrzostwa Świata

 

Po pięciu wieczorach eliminacyjnych ukształtował się już trzon koncertu finałowego Kabaretowych Mistrzostw Świata. W koncercie wystąpią (podajemy w kolejności alfabetycznej, przed koncertem nastąpi losowanie kolejności):Idea (Białystok)

Klakier (Ostrów Wlkp.)

Klancyk (Warszawa)

Mimika (Lublin)

Noł Nejm (Rybnik)

Sacreble (Zduńska Wola)

Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn)

Weźrzesz (Skarżysko-Kamienna)Koncert finałowy Kabaretowych Mistrzostw Świata zostanie zorganizowany w piątek 13 czerwca w Warszawie w Hali Sportowej przy ul. Nowowiejskiej 37B (blisko centrum), początek o godzinie 19.00 i będzie trwał długo w noc. Bilety dostępne na www.biletynakabarety.pl oraz przed koncertem w cenach: normalny – 50 zł, studenci płacą połowę, maturzyści wchodzą za darmo (legitymacja).

Kabaret Idea tworzy czterech mężczyzn i jedna kobieta (raczej baba). IDEA narodziła się około 5 lat temu i istnieje do dziś. Tematykę skeczy stanowi przekrój poprzez różnorodne aspekty otaczającej rzeczywistości od polityki, przez służbę zdrowia, kontakty damsko-męskie, po rozmowy w toku. Charakterystyczna dla kabaretu jest muzyka grana na żywo na instrumentach. Nagrody i wyróżnienia: Grand Prix (2004 i 2006) i nagroda publiczności Studenckiego Przeglądu Kabaretowego "Zielone Rechoty", pierwsze miejsce w Białostockiej Pustyni Kabaretowej w 2005 i 2006, wyróżnienie podczas VI Festiwalu "Zostań gwiazdą kabaretu", Poznań 2007, laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA Świnoujście 2007, Grand Prix na I Augustowskim Maratonie Kabaretowym Augustów 2007.

Kabaret Klakier powstał w 2005 roku. Zrealizował dotychczas 3 programy. Ostatnim programem, „Wąsy, wino i co ino” Klakier zdobył m.in. 1 nagrodę jury, nagrodę publiczności na Siedleckiej Nocy Kabaretowej, 1 nagrodę na Przeglądzie Regionalnym FAMA we Wrocławiu, 1 nagrodę jury i nagrodę publiczności na Starobielskich Spotkaniach Kabaretowych. Jest także finalistą Międzynarodowego Festiwalu Kabaretowego Wrocek 2007. Kabaret występował dotychczas ponad 100 razy na terenie całej Polski.

Formacja Klancyk! w większości składa się ze studentów Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Impro zajmują się od 2005 roku. Jako grupa Derast Flajszkoszen zdobyli wyróżnienie na przeglądzie PUPA’06. Jako Klancyk! zakwalifikowali się do eliminacji regionalnych PAKA’08. Jeden z członków grupy – Michał Sufin – od dwóch lat prowadzi warsztaty improwizacji teatralnej w ramach projektu Szkoła Widzów w Instytucie Teatralnym im.

Zbigniewa Raszewskiego. Występy kabaretu można oglądać regularnie w warszawskim klubie Chłodna 25, jak również w innych miejscach w Warszawie (Hydrozagadka, Galeria Rio i inne).

Kabaret Mimika rozpoczął swoją działalność we wrześniu 1998 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie. Po kilku latach aktywności jako formacja pantomimiczna, w 2004 roku Mimika zwyciężyła w Potyczkach Kabaretowych w Kawiarni Artystycznej Hades, wyróżnienie na X Mazurskim Lecie Kabaretowym MULATKA 2004 w Ełku, II nagrodę Trybunałów Kabaretowych. W 2005 roku Mimika otrzymała II nagrodę w na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretowym Wyżyny Drwiny w Lublinie i I nagrodę V Siedleckiej Nocy Kabaretowej. Lata 2006 i 2007 obfitowały w kolejne nagrody. Kabaret ma w swoim repertuarze 3 programy: „Kino życia...”, „Jedziemy na Igrzyska” oraz najnowszy „Panto-miny”.

Kabaret Noł Nejm ma na swoim koncie 6 pełnych programów, każdy inny, o różnej tematyce. Aktualnie tworzony program nosi tytuł Trzy Kolory: MORO. Programy kabaretu zawsze tworzyły tematyczną całość. Kabaret dorobił się własnej formy wyrazu, jednak wciąż poszukuje.

Kabaret Sakreble powstał w 2003 roku, jesienią, konkretnie w październiku, w drugiej połowie, dokładnie 17. Wziął udział w wielu przeglądach, lecz tylko 2 wygrał, a na jednym prawie wygrał (Kuźnia Kabaretowa, Cytrynówka, Pałamaka – w odpowiedniej kolejności). Do tej pory zrealizował 3 programy, w tym dwa dobre. Generalnie fajne z nich chłopaki. Razem ważą około 250 kg. I tak nikt nie będzie tego czytał.

Kabaret Świerszczychrząszcz (częściowo ze Szczebrzeszyna) to kabaret ruchu synchronicznego. W jeden weekend wygrali 2 festiwale kabaretowe włącznie z nagrodą publiczności: Festiwal Fermenty w Bielsku-Białej i Festiwal „Kadr” w Warszawie. Są zdobywcami Grand Prix i nagrody publiczności lubelskiego przeglądu JAPKO 2007. Zajęli II miejsce podczas Mazurskiego Lata Kabaretowego „Mulatka” oraz Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. Zwycięzca tegorocznej Paki.

Kabaret Weźrzesz został założony latem 2004 roku przez Jarosława Pająka. Wziął udział w przeglądach i konkursach: PaKa, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, PKS i innych. Zrealizował 3 programy, najnowszy to „Mutacje".Więcej informacji na www.kms.wsp.pl