Biuro karier
Rekrutacja
Kontakt
Wyższa Szkoła Promocji


Logowanie studentów
Użytkownik
Hasło
 

Patroni


           Fraszka na dziś:
          


Debiutanci ¶mieszniejsi…

 

Z każdym miesi±cem zmienia się stan popularno¶ci polskich kabaretów. Nieznani jeszcze kilka miesięcy temu staj± na piedestałach estrad, scen i telewizyjnych ekranów. Popularyzacji nieprofesjonalnych polskich kabaretów służy cykl Kabaretowe Mistrzostwa ¦wiata, realizowany w postaci comiesięcznych wieczorów eliminacyjnych i wielkiego całonocnego finału 13 czerwca.

Kolejny wieczór eliminacyjny został zaplanowany już na 5 maja (godzina 19.00). Wezm± w nich udział Kabaret Sakreble ze Zduńskiej Woli, Kabaret Klancyk! z Warszawy i Kabaret Bez Reszty z Zielonej Góry. Organizatorem Kabaretowych Mistrzostw ¦wiata jest Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie. Bilety w cenie 10 złotych (do nabycia przed występem) upoważniaj± do głosowania na najlepszy kabaret.

Kabaret Sakreble

Kabaret powstał w 2003 roku, jesieni±, konkretnie w paĽdzierniku, w drugiej połowie, dokładnie 17. Wzi±ł udział w wielu przegl±dach, lecz tylko 2 wygrał, a na jednym prawie wygrał (KuĽnia Kabaretowa, Cytrynówka, Pałamaka – w odpowiedniej kolejno¶ci). Do tej pory zrealizował 3 programy, w tym dwa dobre. Generalnie fajne z nich chłopaki. Razem waż± około 250 kg. I tak nikt nie będzie tego czytał.

Kabaret Klancyk!

Grupa w większo¶ci składa się ze studentów Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Impro zajmuj± się od 2005 roku. Jako grupa Derast Flajszkoszen zdobyli wyróżnienie na przegl±dzie PUPA’06. Jako Klancyk! zakwalifikowali się do eliminacji regionalnych PAKA’08. Jeden z członków grupy – Michał Sufin – od dwóch lat prowadzi warsztaty improwizacji teatralnej w ramach projektu Szkoła Widzów w Instytucie Teatralnym im.

Zbigniewa Raszewskiego. Występy kabaretu można ogl±dać regularnie w warszawskim klubie Chłodna 25, jak również w innych miejscach w Warszawie (Hydrozagadka, Galeria Rio i inne).

Kabaret Bez Reszty

Premiery: 24.02.2005 „Telewizyjny”, 22.02.2007 „Spójrz tylko, no patrz”. Nagrody: 16.04.2005 Grand Prix KOKS Kielce, 30.06.2005 I miejsce Siedlecka Noc Kabaretowa, 24.02.2007 II miejsce ZAK Skierniewice, 31.03.2007 Półfinały PAKA 2007 Kraków. Ilo¶ć występów: jako Bez Reszty - 1, wraz z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym - ponad 100.

Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie prowadzi studia licencjackie i magisterskie w specjalno¶ciach „reklama”, „public relations”, „projektowanie multimedialne” i „zarz±dzanie zasobami ludzkimi”. Od 2001 roku promuje młode kabarety, wydała w postaci płyt CD programy kabaretów: Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Ciach, Jurki, Limo i inne. Jest stałym wydawc± fonograficznym Grupy MoCarta. Od pocz±tku 2008 roku realizuje cykl imprez pt. „Kabaretowe Mistrzostwa ¦wiata”. Więcej na www.kms.wsp.pl.Ewelina Kowalska

Koordynator projektuKto? Kabarety Sakreble, Klancyk!, Bez Reszty

Co? Kabaretowe Mistrzostwa ¦wiata

Gdzie? MCKiS, Warszawa, ul. Elektoralna 12

Kiedy? Poniedziałek, 5 maja 2008 roku, g. 19.00