Biuro karier
Rekrutacja
Kontakt
Wyższa Szkoła Promocji


Logowanie studentów
Użytkownik
Hasło
 

Patroni


           Fraszka na dziś:
          


Mistrzostwa ¦wiata na półmetku

 

W trzech dotychczasowych wieczorach eliminacyjnych Kabaretowych Mistrzostw ¦wiata wzięło udział 9 kabaretów z całej Polski. Głosami publiczno¶ci zwyciężyły kabarety Mimika, Idea i ¦wierszczychrz±szcz. Decyzj± jury do występu w finałowym całonocnym maratonie kabaretowym zostały zakwalifikowane także kabarety Klakier i WeĽrzesz. Finał odbędzie się 13 czerwca w Warszawie.

Już 7 kwietnia o godzinie 19.00 trzy kolejne młode, ale znakomicie zapowiadaj±ce się kabarety stan± do walki o nagrody i prestiż zwycięzców Kabaretowych Mistrzostw ¦wiata. Organizatorem imprezy jest Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie. W Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki zaprezentuj± się Kabaret Han Solo ze Skarżyska-Kamiennej, Kabaret Noł Nejm z Rybnika i Kabaret Bajeczka z Białegostoku. Bilety w cenie 10 złotych (do nabycia przed występem) upoważniaj± do głosowania na najlepszy kabaret.

Kabaret Han Solo

Han Solo powstaje w listopadzie 2007 w wyniku niespodziewanego deszczu meteorytów. W grudniu podczas Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych odbiera wyróżnienie z r±k Artura Andrusa, a dwa miesi±ce póĽniej wygrywa kielecki przegl±d kabaretowy „Skecz na scenę”. Do tej pory cztery występy, wszystkie z programem „Nos”.

Kabaret Noł Nejm

Kabaret Noł Nejm ma na swoim koncie 6 pełnych programów, każdy inny, o różnej tematyce. Aktualnie tworzony program nosi tytuł Trzy Kolory: MORO.

Programy kabaretu zawsze tworzyły tematyczn± cało¶ć. Kabaret dorobił się własnej formy wyrazu, jednak wci±ż poszukuje.

Kabaret Bajeczka

Kabaret powstał w 2005 roku na praktykach studenckich UWB. Dotychczas zrealizował 2 programy: „Kuchnia narodowa” i „Koń Łysek upadł na głowę” i zagrał około 75 koncertów. Arty¶ci studiuj± razem socjologię w jednej grupie. Maj± 4 dziewczyny, 2 braci, 3 siostry, psa i 4 koty. Otrzymał Grand Prix na V Ogólnopolskim Przegl±dzie Kabaretów w Sejnach w 2007 roku, w 2008 roku zdobył I miejsce na Lidze Kabaretów w Białymstoku.

Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie prowadzi studia licencjackie i magisterskie w specjalno¶ciach „reklama”, „public relations”, „projektowanie multimedialne” i „zarz±dzanie zasobami ludzkimi”. Od 2001 roku promuje młode kabarety, wydała w postaci płyt CD programy kabaretów: Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Ciach, Jurki, Limo i inne. Jest stałym wydawc± fonograficznym Grupy MoCarta. Od pocz±tku 2008 roku realizuje cykl imprez pt. „Kabaretowe Mistrzostwa ¦wiata”. Więcej na www.kms.wsp.pl.

Kto? Kabarety Han Solo, Noł Nejm i Bajeczka

Co? Kabaretowe Mistrzostwa ¦wiata

Gdzie? MCKiS, Warszawa, ul. Elektoralna 12

Kiedy? Poniedziałek, 7 kwietnia 2008 roku, g. 19.00