Biuro karier
Rekrutacja
Kontakt
Wyższa Szkoła Promocji


Logowanie studentów
Użytkownik
Hasło
 

Patroni


           Fraszka na dziœ:
          


(Kabaretowe) Mistrzostwa Świata w Siedlcach

 

Już 28 marca trzy młode, ale znakomicie zapowiadające się kabarety staną do walki o nagrody i prestiż zwycięzców Kabaretowych Mistrzostw Świata. Cykl organizowany przez Wyższą Szkołę Promocji w Warszawie tym razem zawita do Siedlec.

Jury Mistrzostw, spośród kilkudziesięciu zgłoszeń, wybrało osiemnaście formacji, które będą miały szansę zaprezentować się publiczności podczas koncertów eliminacyjnych. Laureaci sześciu imprez eliminacyjnych (dwie już odbyły się w Warszawie) wystąpią w finale, 13 czerwca, w Hali Sportowej przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie, podczas całonocnego widowiska kabaretowego. Zwycięski kabaret, oprócz nagrody pieniężnej, może liczyć na profesjonalną kampanię reklamową w mediach patronackich imprezy. Zwycięzcę wybierze publiczność.

Podczas trzeciej imprezy w tym cyklu, w piątek 28 marca o godz. 19.00 w Sali „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63 w Siedlcach zaprezentują się Kabaret Weźrzesz, Kabaret Świerszczychrząszcz i Kabaret Pomimochodem. Bilety w cenie 10 złotych (do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Siedlcach) upoważniają do głosowania na najlepszy kabaret.

Kabaret Weźrzesz został założony latem 2004 roku przez Jarosława Pająka. Wziął udział w przeglądach i konkursach: PaKa, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, PKS i innych. Zrealizowł 3 programy, najnowszy to „Mutacje".

Kabaret Świerszczychrząszcz (częściowo ze Szczebrzeszyna) to kabaret ruchu synchronicznego. W jeden weekend wygrali 2 festiwale kabaretowe włącznie z nagrodą publiczności: Festiwal Fermenty w Bielsku-Białej i Festiwal „Kadr” w Warszawie.

Są zdobywcami Grand Prix i nagrody publiczności lubelskiego przeglądu JAPKO 2007. Zajęli II miejsce podczas Mazurskiego Lata Kabaretowego „Mulatka” oraz Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.

Kabaret PoMimochodem powstał w Lublinie w 2004 roku z inicjatywy studentów kierunku Animator i Menadżer Kultury UMCS. Jest zwycięzcą Turnieju Artystów Kabaretowych w Kielcach. Zdobył także II i III nagrodę na kolejnych Ogólnopolskich Festiwalach Skeczu i Małych Form Teatralnych.

Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie prowadzi studia licencjackie i magisterskie w specjalnościach „reklama”, „public relations”, „projektowanie multimedialne” i „zarządzanie zasobami ludzkimi”. Od 2001 roku promuje młode kabarety, wydała w postaci płyt CD programy kabaretów: Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Ciach, Jurki, Limo i inne. Jest stałym wydawcą fonograficznym Grupy MoCarta. Od początku 2008 roku realizuje cykl imprez pt. „Kabaretowe Mistrzostwa Świata”. Więcej na www.kms.wsp.pl.

Izabela Jurczak
Koordynator projektu

Kto? Kabarety Weźrzesz, Świerszczychrząszcz, Pomimochodem

Co? Kabaretowe Mistrzostwa Świata

Gdzie? Sala Podlasie, Siedlce, ul. Sienkiewicza 63

Kiedy? Piątek, 28 marca 2008 roku, g. 19.00