Biuro karier
Rekrutacja
Kontakt
Wyższa Szkoła Promocji


Logowanie studentów
Użytkownik
Hasło
 

Patroni


           Fraszka na dziś:
          


Nowa wylęgarnia polskiego kabaretu

 

Potęga Zielonej Góry czy Krakowa jako centrum powstawania polskiej my¶li kabaretowej już nieco osłabła. Inne miasta maj± aspiracje i potencjał twórców, aby walczyć o miano wylęgarni polskiego kabaretu. Wałbrzych, Białystok i Szczecin. Kabarety z tych miast już 3 marca stan± do walki o nagrody i prestiż zwycięzców Kabaretowych Mistrzostw ¦wiata.

W cyklu Kabaretowe Mistrzostwa ¦wiata w każdy pierwszy poniedziałek miesi±ca (do czerwca wł±cznie) będ± rywalizować po trzy kabarety nieprofesjonalne, które maj± co¶ do powiedzenia i chc± się promować. W finale, 13 czerwca, podczas całonocnego widowiska kabaretowego, z 9 uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca. Organizatorem Kabaretowych Mistrzostw ¦wiata jest Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie. Zwycięski kabaret, oprócz nagrody pieniężnej, może liczyć na profesjonaln± kampanię reklamow± w mediach patronackich imprezy. Zwycięzcę wybierze publiczno¶ć.

Podczas drugiej imprezy w tym cyklu, w poniedziałek 3 marca o godz. 19.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie zaprezentuj± się Kabaret Szydera, Kabaret Idea i Kabaret Szarpanina. Bilety w cenie 10 złotych (do nabycia przed występem) upoważniaj± do głosowania na najlepszy kabaret. W pierwszej edycji imprezy, 4 lutego zwyciężył Kabaret Mimika z Lublina.

Kabaret Szydera

Młodzi, zdolni, jurni kabareciarze z Wałbrzycha. Historia Kabaretu Szydera sięga 2006 roku, wtedy odbyła się premiera pierwszego programu. 100% składu to faceci, 80% to studenci, 60% to bruneci, 40% jest z polibudy, 20% pisze magisterkę. W sumie 300%, jak zawsze ponad normę. Kabaret Szyderca jest zdobywc± wielu nagród: ostatnio I miejsce w Opolu na Opolskich Spotkaniach Kabaretowych OSKA i III miejsce na Ogólnopolskim Przegl±dzie Kabaretowym CHICHOT.

Kabaret Idea

Kabaret IDEA tworzy czterech mężczyzn i jedna kobieta (raczej baba). IDEA narodziła się około 5 lat temu i istnieje do dzi¶. Tematykę skeczy stanowi przekrój poprzez różnorodne aspekty otaczaj±cej rzeczywisto¶ci od polityki, przez służbę zdrowia, kontakty damsko-męskie, po rozmowy w toku. Charakterystyczna dla kabaretu jest muzyka grana na żywo na instrumentach. Nagrody i wyróżnienia: Grand Prix (2004 i 2006) i nagroda publiczno¶ci Studenckiego Przegl±du Kabaretowego „Zielone Rechoty”, pierwsze miejsce w Białostockiej Pustyni Kabaretowej w 2005 i 2006, wyróżnienie podczas VI Festiwalu „Zostań gwiazd± kabaretu”, Poznań 2007, laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA ¦winouj¶cie 2007, Grand Prix na I Augustowskim Maratonie Kabaretowym Augustów 2007.

Kabaret Szarpanina

Kabaret Szarpanina ze Szczecina powstał z fuzji dwóch szczecińskich formacji: Węzeł oraz Drzazgi, jednak ich sukcesy arty¶ci przypisuj± sobie jedynie prywatnie. Kabaret Szarpanina może poszczycić się udziałem w ¶winoujskim finale FAMY i występem oraz prowadzeniem tegorocznego konkursu laureatów tego festiwalu. W grudniu 2007 odbyła się premiera programu „Wyspa”

Izabela Jurczak
Koordynator projektu

Kto? Kabarety Szydera, Idea i Szarpanina

Co? Kabaretowe Mistrzostwa ¦wiata

Gdzie? MCKiS, Warszawa, ul. Elektoralna 12

Kiedy? Poniedziałek, 3 marca 2008 roku, g. 19.00

Bilety do kupienia w BOS-ie oraz przed koncertem w MCKiS.